Akdeniz Üniversitesi

Duyurular

Romanya için Avrupa Gönüllü Hizmeti Programı Katılımcı Çağrısı

Avrupa Gönüllü Hizmeti Programı kapsamında Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından yürütülen  "Act to Be Part of Europe II (Harekete Geç Avrupa'nın Bir Parçası Ol-II)" adlı projemiz kapsamında 30 gün süreyle Romanya’da projeye katılmak üzere 6 kız öğrenci seçilecektir.

Video Yarişmasi için Çağri: Yeşilay ile Yeşil Akdeniz!

Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi’nin koordinatörlüğünde Türkiye Yeşilay Cemiyeti’ne başvurusu yapılan ve kabul edilen “Yeşilay ile Yeşil Akdeniz Projesi” başlıyor. Bu proje Akdeniz Üniversitesi başvurusu ile hazırlanmış olup Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından finanse edilmektedir.

Fark Yarat Yerele Değer Kat Projesi İhalesi-II

Akdeniz Üniversitesi Avrupa-Akdeniz Gençlik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin yürüttüğü ve T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından, Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi (PYE II) HİBE Programı kapsamında desteklen “Fark Yarat Yerele Değer Kat” Projesi, Adrasan Beldesine değer katmayı, turizm potansiyelini ve dolayısıyla yöredeki gençlerin istihdamını desteklemeyi hedeflemektedir.

Hong Kong Üniversitesi 2017 Yaz Enstitüsü

Hong Kong Üniversitesi tarafından 2017 Yaz Enstitüsü düzenlenecektir.
Programa ilişkin üniversitemiz öğrenciler için davet yazısı ve detaylı bilgi aşağıdaki linklerde yer almaktadır.

Yunanistan’da Uluslararası Yaz Semineri

Yunanistan Panteion Üniversitesi tarafından 29 Haziran – 9 Temmuz 2017 tarihleri arasında Uluslararası Yaz Semineri düzenlenecektir. Başvuru ve detaylı bilgi aşağıdaki linkte yer almaktadır.

Fark Yarat Yerele Değer Kat Projesi İhalesi

Akdeniz Üniversitesi Avrupa-Akdeniz Gençlik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin yürüttüğü ve T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından, Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi (PYE II) HİBE Programı kapsamında desteklen “Fark Yarat Yerele Değer Kat” Projesi, Adrasan Beldesine değer katmayı, turizm potansiyelini ve dolayısıyla yöredeki gençlerin istihdamını desteklemeyi hedeflemektedir.

Komşumla Buluşuyorum Projesi Video Festivali

Avrupa-Akdeniz Gençlik Uygulama ve Araştırma Merkezi‘nin ortak olduğu ve Sistem ve Jenerasyon Derneği koordinatörlüğünde “Kültürlerarası Eylem Ağı” ALF/NIA/2015/01  teklif çağrısı kapsamında Anna Lindh Vakfı tarafından finanse edilen “Komşumla Buluşuyorum!” projesinin video yarışması sonuçlanmıştır. Dereceye giren videoların gösteriminin yapıldığı video festivalinin ilki 6 Ağustos 2016 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilmiştir.

Nitel Veri Analizi Programi Atölyesi (18-19 ve 25-26 Haziran 2016)

Akdeniz Üniversitesi’nin Değerli Mensupları,

Avrupa-Akdeniz Gençlik Uygulama ve Araştırma Merkezimiz tarafından 18-19 Haziran 2016 ve 25-26 Haziran 2016  tarihleri arasında 2 kez üniversitemizin Sosyal Tesileri‘nde Nitel Veri Analizi Programi Atölyesi“ eğitim programı  düzenlenecektir.

Komşumla Buluşuyorum Projesi Video Yarışması

Avrupa-Akdeniz Gençlik Uygulama ve Araştırma Merkezi‘nin ortak olduğu ve Sistem ve Jenerasyon Derneği koordinatörlüğünde “Kültürlerarası Eylem Ağı” ALF/NIA/2015/01  teklif çağrısı kapsamında Anna Lindh Vakfı tarafından finanse edilen “Komşumla Buluşuyorum!” projesi kabul edilmiştir.

Nitel Veri Analizi Programı Atölyesi-4 (12-13 Aralık 2015)

Merkezimiz tarafından 12-13 Aralık 2015 tarihleri arasında “Nitel Veri Analizi Programı Atöylesi” eğitim programının üçüncüsü Adrasan’da gerçekleştirilmiştir.

Invisible Ability Tiyatro Çalıştayı

Merkezimizin Hırvatistan’dan UPSET sivil toplum örgütü koordinatörlüğünde ortak olduğu “Engelli bireylerin istihdam edilebilirliklerini ve dâhil edilebilmelerini artırmak için bir alan olarak Eğitici Tiyatro” “KA2 Yetişkin Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklık Projesinin I. Çalıştayı ve Uluslararası Proje Yönetim Toplantısı” 16-22 Kasım 2015 tarihleri arasında Hırvatistan’ın Zagreb şehrinde gerçekleştirildi.

Nitel Veri Analizi Programı Atölyesi-3 (10-11 Ekim 2015)

Merkezimiz tarafından 10-11 Ekim 2015 tarihleri arasında “Nitel Veri Analizi Programı Atöylesi” eğitim programının üçüncüsü Adrasan’da gerçekleştirilmiştir.

Avrupa Konseyi Gençlik Çalışanları 1.Eğitim Kursu

Avrupa Konseyi Gençlik Merkezlerinin gençlik çalışanlarına yönelik 1. Eğitim Kursunu 29 Eylül- 2 Ekim 2015 tarihleri arasında Budapeşte Avrupa Gençlik Merkezi/Macarsitan’da düzenledi.

EDUCATHE+ KA2 Stratejik Ortaklık Projemiz Kabul Edildi

Merkezimizin Hırvatistan’dan UPSET Sivil Toplum Örgütü koordinatörlüğünde ortak olduğu  “EDUCAtional THEatre as the place of raising inclusion and employability of People with Disability-EDUCATHE+” KA2 Yetişkin Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklık Projesi Hırvatistan Ulusal Ajansı tarafından kabul edildi. Proje 2 yıllık olup Hırvatistan, Türkiye, Brüksel, Letonya, İtalya, Bulgaristan ve Yunanistan olmak üzere 7 farklı AB ülkesinden 8 kurumun ortaklığında yürütülecektir. 

Paylaşmanın Gücü E-Dergi'nin 3. Sayısı

Avrupa-Akdeniz Gençlik Uygulama ve Araştırma Merkezimizin süreli yayını olan ve gençlere rehber olmak, seslerini duyurmak, deneyimlerini paylaşmak, çeşitli değişim programlarından ve Avrupa fırsatlarından haberdar olmalarını sağlamak için yayınladığımız "Paylaşmanın Gücü" E-Dergi'nin üçüncü sayısı Türkçe ve İngilizce olarak yayınlandı.

 

Nitel Veri Analizi Programı Atölyesi-2 (30-31 Mayıs 2015)

Değerli öğretim elemanları,

Akdeniz Üniversitesi Avrupa-Akdeniz Gençlik Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak 30-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında Antalya'da “Nitel Veri Analizi Programi Atölyesi“ eğitim programı  gerçekleştireceğiz.

Nitel Veri Analizi Programı Atölyesi-1 (18-19 Nisan 2015)

Değerli öğretim elemanları,

Akdeniz Üniversitesi Avrupa-Akdeniz Gençlik Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak 18-19 Nisan 2015 tarihleri arasında Antalya'da Nitel Veri Analizi Programi Atölyesi“ eğitim programı  gerçekleştireceğiz.

Genç Akademisyenlere Yönelik Formasyon Eğitimi Verildi

Avrupa-Akdeniz Gençlik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Doç. Dr. İlhan GÜNBAYI tarafından Merkezimizde Finike Meslek Yüksekokulu akademik personeline yönelik formasyon eğitimi verilmiştir. Eğitimde, sınıf yönetimi, etkili ders anlatma teknikleri ve öğrenme yöntemleri gibi konular hakkında detaylı bilgi verilmiştir.

2015 Yılı I. Yönetim Kurulu Toplantısı

Avrupa-Akdeniz Gençlik Uygulama ve Araştırma Merkezi 2015 yılı 1. Yönetim Kurulu Toplantısı 12 Şubat 2015 tarihinde Uluslararası İlişkiler Ofisi’nde gerçekleştirildi.

"Paylaşmanın Gücü" E-Dergi 2. Sayısı

Avrupa-Akdeniz Gençlik Uygulama ve Araştırma Merkezimizin süreli yayını olan ve gençlere rehber olmak, seslerini duyurmak, deneyimlerini paylaşmak, çeşitli değişim programlarından ve Avrupa fırsatlarından haberdar olmalarını sağlamak için yayınladığımız "Paylaşmanın Gücü" E-Dergi'nin ikinci sayısı Türkçe ve İngilizce olarak yayınlandı.

Avrupa Komisyonu'ndan Merkezimize Ziyaret

Avrupa Komisyonu Gençlik Departmanı’ndan Dr. Olaf KÖNDGEN (Avrupa Komisyonu Avrupa Budapeşte Gençlik Merkezi Müdürü) ve Djuro BLANUSA (Avrupa Komisyonu Gençlik Avrupa Yürütme Kurulu Sırbistan üyesi), 17-20 Kasım 2014 tarihinde Akdeniz. Üniversitesi Avrupa Akdeniz Gençlik Merkezimizi ziyarete gelmiştir.

Euro(Mobilkafe)Desk Projesi

Euro (Mobilkafe) Desk Projesi kapsamında 24 Ekim 2014 tarihinde Kumluca ve Finike’de, 7 Kasım 2014 tarihinde Merkez kampüste yapılacak olan bilgilendirme toplantılarına tüm öğrencilerimizin katılımını bekliyoruz.

"Paylaşmanın Gücü" E-Dergi

Avrupa-Akdeniz Gençlik Uygulama ve Araştırma Merkezimizin ilk süreli yayını olan ve öğrencilerimize ve Antalya’daki tüm gençlere rehber olmak, seslerini duyurmak, deneyimlerini paylaşmak, çeşitli değişim programlarından ve Avrupa fırsatlarından haberdar olmalarını sağlamak için yayın hayatına başlayan "Paylaşmanın Gücü" E-Dergi'nin ilk sayısı Türkçe ve İngilizce olarak yayınlandı.

Power for the Future!

Finlandiya’nın Kokkola şehrindeki Villa Elba Gençlik Merkezi’nin koordinatörlüğünde Merkezimizin ortak olduğu “Power for the Future!” Ortaklık Kurma Semineri Finlandiya Ulusal Ajansı’ndan hibe almaya hak kazandı.

 English
      FacebookIcon
 TwitterIcon
  

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.