Akdeniz Üniversitesi

EDUCATHE+ KA2 Stratejik Ortaklık

Educathe+ (e+): Erasmus+ Ana Eylem 2 Stratejik Ortaklık Projesi 2015-2017

PROJE: EDUcational THEatre as a place to raise inclusion and employability of people with disabilities/Engelli bireylerin istihdam edilebilirliklerini ve dahil edilebilmelerini artırmak için bir alan olarak Eğitici Tiyatro

Süre: Kasım 2015 – Ekim 2017

Katılımcı Sayısı: 7 Avrupa ülkesinden 112 katılımcı

Ortak Kurumlar:

The Association for the Prevention of stigmatization and education theatre (UPSET, Zagreb, Hırvatistan); Politistiko Somateio Proothisis Theatrikis kai Kinimatografikis Texnis Aratos of Soleus (Aratos; Selanik, ​​Yunanistan); Akdeniz Üniversitesi (Akdeniz, Antalya, Türkiye); Organization of culture, education and advice in Networks -NGO (OCEAN; Atina, Yunanistan); Theatre Tsvete (Tsvete; Sofya, Bulgaristan); Associazione Diversamente (ADM; Syracuse, Italya); GC De Zeyp (DE ZEYP; Brüksel, Belçika); Integrācijas inkubators (I + I, Ventspils, Letonya)

Proje Koordinatörleri:
Leila Younis & Ivan Hromatko, Vasilis Tsikaras, Rabia Vezne, Dimitra Katsidonioti-Skoufi, Tsvete Yaneva, Ivo Peteers, Massimo Caltavuturo, Marina Dimitrova

Projenin Kısa Tanıtımı:

“Educational theater as a place to raise inclusion and employability of people with disabilities” – ya da kısaca – “Educathe +” ya da “e +” projesi yetişkin eğitimi alanında aktif olan kurumların uluslararası stratejik ortaklığıdır.  Proje, “Educathe”  isimli uluslararası bir dahil edici tiyatro atölyesi üzerinde geliştirilmiştir. Bu tiyatro atölyesi, Ivgan Hromatko tarafından doktora tez çalışmasında geliştirilmiş bir drama-aksiyon atölyesi modelidir.   

Projenin koordinatörü UPSET (Zagreb, Hırvatistan), ortaklar Áratos (Selanik, ​​Yunanistan), Akdeniz Üniversitesi (Antalya, Türkiye); OCEAN NGO (Atina, Yunanistan), Tsveta (Sofya, Bulgaristan), ADM (Syracuse, İtalya), DE ZEYP (Brüksel, Belçika) ve (Ventspils, Letonya).

Proje sürecinde 40 gün sürecek 8 tiyatro atölyesi planlanmıştır. Bu atölyelere 7 ülkeden 8 Avrupa şehrinden 112 kişi katılacaktır.  

Proje hakkında daha fazla bilgiye Erasmus + platform project results  proje sonuçları linkinden ya da projenin resmi web sayfası olan “E+ Platform” dan ulaşılabilir. Bu platform çalışma materyallerinin, araçların ve diğer ürünlerin zengin bir kaynağı olduğu kadar deneyimlerin, becerilerin ve bilginin paylaşıldığı, ücretsiz bir platformdur.

 

E+ Platformu, Educathe+ (Educational theatre as the place of raising inclusion and employability of people with disability) ortakları tarafından oluşturulan bir çok kaynak aracıdır ve Erasmus+ Prgramı tarafından finanse edilmektedir. 

 

Proje ilerledikçe, engelli bireyler ve onlarla çalışanlar için hazırlanacak çeşitli araçlar E+ platform ya da E+ Araçkutusu’na yüklenecektir:

 

  • E+ Ortaklık dokümanları
  • E+ Eğitim videoları
  • E+ Dokümanter
  • E+ Değerlendirme sonuçları ve materyalleri

 

E+ Platform'da yayınlanan materyaller ve araçlar eğitim amacıyla ücretsiz kullanılabilir–materyallerde ve araçlarda görünebilecek bireylerin iyiliği ve doğruluğu dikkate alınmalıdır (örneğin; fotograflar, videolar).

 

E+ PLATFORM ALT SAYFALARI

 

 

eu_flag_co_funded_pos_[rgb]_right  HIRVATİSTAN ULUSAL AJAN LOGOSU

"Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. Ancak burada yer alan görüşlerden Avrupa Komisyonu sorumlu tutulamaz." 


Sayfa Özeti: EDUCATHE+ KA2 Stratejik Ortaklık

Anahtar Kelimeler: