Akdeniz Üniversitesi

EDUCATHE+ KA2 Stratejik Ortaklık Projemiz Kabul Edildi

Merkezimizin Hırvatistan’dan UPSET Sivil Toplum Örgütü koordinatörlüğünde ortak olduğu  “EDUCAtional THEatre as the place of raising inclusion and employability of People with Disability-EDUCATHE+” KA2 Yetişkin Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklık Projesi Hırvatistan Ulusal Ajansı tarafından kabul edildi. Proje 2 yıllık olup Hırvatistan, Türkiye, Brüksel, Letonya, İtalya, Bulgaristan ve Yunanistan olmak üzere 7 farklı AB ülkesinden 8 kurumun ortaklığında yürütülecektir. 

EDUCATHE+  Projesinin amacı tiyatroyu bir eğitim metodu olarak kullanarak engelli bireylerin (PWD) sosyal hayata katılımını artırmak ve istihdam edilebilirliklerini güçlendirmektir. Bu metodla engelli bireylerin Anahtar Yeterliliklerini geliştirmeyi ve önyargılar yüzünden iş piyasasının dışına itilen bu bireylerin toplumda görünürlüklerini artırmayı hedeflenmektedir. Proje sürecinde engelli bireylere yönelik 8 Uluslararası Eğitim Çalıştayı düzenlenecektir.

Türkiye’den 6 engelli birey 6 Uluslararası Eğitim Çalıştaya  katılacaktır. 2016 yılının Ağustos ayında da Avrupa-Akdeniz Gençlik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde Uluslararası Eğitim Çalıştayı düzenlenecek ve 7’si engelli olmak üzere 14 kişi katılacaktır. Proje çıktıları, çalıştaylarda kullanılan metotları içeren E+ Araç Kutusu, E+ Eğitim Videosu ve E+ Dokümanları’dır.

Sayfa Özeti: EDUCATHE+ KA2 Stratejik Ortaklık Projemiz Kabul Edildi

Anahtar Kelimeler:

Duyuru Arşivi